G140HAN01.0 1920*1080 EDP 30 Pins 14.0''Laptop LCD Screen Panel
(No reviews yet) Write a Review
Frequently bought together:
Description
•1-->LCD model name in your hand now ,such as : LP140WH1-TLA1
•2-->Your laptop name ,such as : DV3000 ......
Attention:
1. Please check your laptop model in compatible list or tell if wide screen or standard screen.
2. Please check the LCD screen size and resolution.
3. Please check the Data connector (14pin, 20pin, 30pin(S M L) ,40pin(S,M,L), 50pin 60pin ) and position
4. Please check the physical resolution pixels of LCD screen.
Description
Condition A+ NEW
Size 14.0 inch
Resolution 1920×1080
Aspect Ratio widescreen
Warranty 7-days returned purchase;90-days warranty included.
Compatible models
Status: New, Grade A.
Packing: Antistatic bag and box
Each piece is tested strictly before shipping!
Important
Product line
Laptop lcd and led screen:from 4.5 inch to 18.4 inch
1.Size:8.9",10.1",10.2",11.1",11.6",12.1",13.1,13.3",14.0",14.1" ,15.0",15.4",15.6",16. 0",17.0",17.3",18.4"and so on.